Fórum

zasterky na voziku agados

koupil jsem v r.2012 vozík agados za auto. Na blatnicích nebyly zástěrky. Letos na první technické kontrole mi řekli, že mi technickou dají jen na měsíc a musím přijet znova a zastěrky namontovat. Hruba zavada. Na náledné kontrole ale zaplatím další poplatek 200 kč. To výrobce takhle šidí své zákazníky? Když prodává vozíky, které nemají na silnici co dělat a dává vydělat STK? Nechápu to. Diky AGADOS.

Re: zasterky na voziku agados

Dobrý den, pokud máte vozík z roku 2012, pravděpodobně najdete na štítku číslo evropské homologace, které vypadá zhruba takto: e8*2007/46*0029 (poslední číslo se může lišit). Pokud tam toto číslo najdete, znamená to, že vozík byl z hlediska rozstřiku nečistot schvalován podle směrnice ES 91/226 a je možné, že splňuje podmínky této směrnice bez zástěrek. Jedná se tedy o chybu technika na STK.

Fabie 2007, dovezená z Německa.

Může mít vůz za předním sklem místo štítku s Vin kódem, čárový kód?

Re: Fabie 2007, dovezená z Německa.

Dobrý den, Škodovky mají za předním sklem pomocný VIN a pod ním čárový kód. Samotný čárový kód ale ne. Podívejte se, jestli nad čárovým kódem není i VIN, (je možné, že samolepka s VINem a kódem není přesně pod okýnkem ve skle).

Vozík Agados - nemá štítek

Dobrý den,
chci se zeptat, zda je na přívěsném vozíku Agados Handy nutný štítek abych vozík prošel přes STK. Vyražený VIN kód jsem dle vašich rad našel, štítek jsem ale bohužel ztratil.
Pokud je nutný i štítek a já ho nemám, jaký byste radil postup?
Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Re: Vozík Agados - nemá štítek

Dobrý den, u vozidel registrovaných po 1.1.2002 se absence štítku bohužel hodnotí jako vážná závada. Pokud tedy štítek nemáte, napište o něj výrobci na adresu: obchod@agados.cz, pošle Vám ho jako náhradní díl. Ten si pak sám připevníte.

Re: Re: Vozík Agados - nemá štítek

Dobře. Ještě jednou děkuji.

Re: Re: Re: Vozík Agados - nemá štítek

Třeba to někomu pomůže. Psal jsem do Agadosu (štítek jsem nakonec našel po čtyřech dnech při úklidu garáže) zda je vůbec možné vyrobit nový štítek a co potřebují. Zde je odpověď:
"Potřebuji naskenovat velký TP z obou stran , fotopřívěsu ,přesnou adresu,telf. Nechám vyrobit DUPLIKÁT , 420Kč"

Zápis v TP o SPZ umístěné vlevo na Alfa Romeo

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně vozů Alfa Romeo a jejich umístění přední SPZ na levé straně. Podle mého názoru je to vlastně originální podoba vozu, která byla homologována a řadu let s tímto nikdo na STK problém neměl, teď se ozývá mnoho lidí, kteří dostali STK pouze na 30 dnů, protože neměli v TP zapsané umístění značky vlevo. Jak se tohle posuzuje? Děkuji

Re: Zápis v TP o SPZ umístěné vlevo na Alfa Romeo

Dobrý den, vozy Alfa Romeo, které mají na štítku vyznačenu typovou homologaci ES (to je nad číslem VIN např: e9*98/14*1234), mohou mít výjimku na umístění registrační značky zapsánu už v této homologaci podle které jsou schvalovány a která v TP podrobně rozepsána není. Podobně jako většina osobních vozidel tam nemá zapsánu výjimku na absenci lapačů nečistot (zástěrek), ačkoli jsou zástěrky stále povinné. Jiná situace je u nákladních vozidel, které typovou homologaci až do roku 2007 mít nemohly. Taková musí mít výjimku na umístění RZ zapsanou v TP vždy.

Přidat nový příspěvek
TOPlist

D.M.Beta s.r.o. Opava

Slavkovská 39
Opava
74707
příjem STK 553 625 056
emise benzín 553 777 451
emise diesel 553 777 448
stk3810@centrum.cz
Vytvořeno službou Webnode