Fórum

Re: Re: ET disku

Děkuji, ET se liší o 5mm oproti rozměru v TP. Tudíž bych neměl mít problém?

Re: Re: Re: ET disku

Pokud je šířka ráfku pode TP a ET se liší o 5 mm, pak pravděpodobně problém nebude.

Brzdové světlo

Dobrý den, je nějak zákonem daný počet brzdových světel na autě? Pokud bych přidělal křídlo s brzdovým světlem, tudiž 4. brzdové světlo, samozřejmě s homologací, je to proti zákonům? Děkuji

Re: Brzdové světlo

Dobrý den, povolená je pouze jedna prostřední brzdová svítilna. Pokud chcete namontovat křídlo, na kterém je už brzdová svítilna, budete muset stávající prostřední brzdovou svítilnu demontovat. (Počet a umístění brzdových svítilen upravuje předpis EHK č.48, článek 7)

přívěs

Dobrý večer
Zaujal mně dotaz p.Petra protože vlastníme přívěs r.v. 2001
od fa. AGADOS. Na pravé straně má pouze štítek přinytovaný k podvozku a žádné vyražené čísla jsme nenašli. Jelikož máme od vozíku všechny doklady i záruční list s technickou dokumentací, tak na straně 4 této dokumentace odst.1.4 je odstavec - Označení vozíku, kde je napsáno. Valníkový přívěs je výrobkem firmy AGADOS s.r.o. Na pravé straně rámu předního čela korby je připevněn typový štítek s výrobním číslem. To je vše o žádných vyražených číslech ani zmíňka.
Takže tomu nerozumím proč p.Petrovi, když ten štítek tam byl, ale vyražené číslo nikde nebylo protože výrobce ho v té době nerazil do rámu a ani nikde jinde. Tak mu byl přesto dán vozík do dočasné nezpůsobilosti?
Prosím tedy o radu jak máme tomu předejít, abychom nedopadly stejně jako
p.Petr. Myslím si totiž, že by se mnělo na to upozornit ještě před technickou prohlídkou a né až při ní, protože ten člověk zato nemůže a stojí ho to čas a peníze navíc.
Děkuji za odpověď Anna

Re: přívěs

Dobrý den,
dle instrukce Ministerstva dopravy ČR jsou přívěsy tovární značky AGADOS a VAPP vyrobeny v letech 1992-2000 opatřeny číslem VIN na výrobním štítku a na podvozku je vyznačeno identifikační číslo vozidla ve formě výrobního čísla (zpravidla poslední 4 znaky VIN). Váš přívěs z roku 2001 by měl mít vyraženo celé číslo VIN. Nekteré přívěsy s ražbou VIN vytečkováním na pozinkovaném plechu mají toto číslo již velmi špatně viditelné, potom je potřeba vyrazit číslo náhradní technologií a nechat tuto skutečnost zapsat do dokladů vozidla. Zkontrolovat čitelnost tohoto čísla můžete sami, ještě před prohlídkou. Že musí mít vozidlo čitelné identifikační znaky je obecně známá věc, na kterou snad není třeba zvlášť upozorňovat.

Přívěsny vozík

Bržděný vozík r.v.2000 dnes neprošel na STK. Důvod-korba přívěsu nebyla v barvě hnědé ale černé,podvozek byl opatřen proti korozi barvou cihlově červenou a VIN kod byl pouze na štítku od výrobce agados a nebyl vyražen na podvozku. Jinak vše funkční a nové (elektroinstalace, světla,odrazky, brzdy,korba) vše funkční.Myslíte, že barva a nevyražený VIN na podvozku když je štítek je vážná závada abych musel opakovat TP
Děkuji za odpověď Petr

Re: Přívěsny vozík

Dobrý den, ano, bohužel se jedná o vážné závady. Současný systém ani neumožňuje technikovi určovat stupeň nebezpečnosti závady, to znamená, že jinak to vyřešit nelze. Navíc bez takto zapsané závady byste barvu na úřadě nepřepsal.

Re: Re: Přívěsny vozík

Děkuji za odpověď ,ale něco je špatně. Dokumentaci od přívěsu mám také a opravdu je to v ní psané jak píše p.Anna. Jelikož jsem přívěs před nátěrem kartáčoval i když rám nebyl rezavý, jsem na vyražená čísla nenarazíl. Víte já si
myslím,že daná fa.AGADOS v té době tyto čísla nerazila a jenom dávala výrobní štítky a určitě nejsme a nebudeme jediní. U dnešních přívěsů najdete v technické dokumentaci,že přívěs je označen výrobním štítkem+vyraženým vin číslem na rámu. To mám ověřené v prodejně a múžu zaslat ofocené obě dokumentace.
Mám na Vás dotaz. Nechal jsem si od fa. AGADOS napsat prohlášení o shodě
nákladního přívěsu. Myslíte, že to bude k opakovené STK stačit a VIN číslo si múžu vyrazit sám na podvozek,nebo kdo a kde mi ho vyrazí ? Musím s tím
prohlášením také zajít na úřad a požádat o zapsání do TP ?
Děkuji za odpověď s pozdravem Petr

Re: Re: Re: Přívěsny vozík

Dobrý den,
můžete mi prosím napsat, o jaký typ přívěsu Agados se jedná? Pokusím se zjistit, jak to je s tím číslem. Pokud VIN vyrazíte sám, je třeba mít v technickém průkaze zapsáno, že VIN je provedeno náhradní technologií, což Vám zapíší na úřadě, takže zajděte napřed tam.

Přidat nový příspěvek

TOPlist

D.M.Beta s.r.o. Opava

Slavkovská 39
Opava
74707
příjem STK 553 625 056
emise benzín 553 777 451
emise diesel 553 777 448
stk3810@centrum.cz
Vytvořeno službou Webnode