Fórum

Číslo rámu obytný přívěs

Dobrý den. Mám obytný přívěs z roku 1981. Od výrobce je na rámu štítek s číslem rámu. Na technicke kontrole me vyhodili že musí být číslo rámu vyraženo na rámu. Když se to v te době nedělalo tak proč si tam mám razit číslo. To je přeci podvod. Neni snad zohledněn rok výroby? Je postup kontroly správný? Předem děkuji za odpověď.

Re: Číslo rámu obytný přívěs

Dobrý den, postup kontroly je správný. Máte sice pravdu, že číslo výrobce na některé vozíky nerazil a bylo pouze na štítku, Ministerstvo dopravy vydalo výjimku pro vozidla, která nemusí mít vyraženo číslo podvozku, tato výjimka ale platí pouze pro některé motocykly Jawa, které na tom byly stejně. O přívěsech se ve výjimce z neznámých důvodů nic nezmiňuje, takže jediná cesta je, že si číslo na podvozek vozíku vyrazíte (nebo necháte vyrazit) sám.

Koroze

Zdravim,mam ford focus 04rok, mam klasicky korozi bublinkovou lemu a viditelnou korozi dveri, je to problem pro absolvovani TK? Dekuji

Re: Koroze

Dobrý den, pokud jsou to jen puchýře, tak nevadí, nesmí ale být oloupané s ostrými hranami, nebo dokonce díry v karoserii.

stk přívěsného vozíku 2018

vozík vlastní výroby z roku 1976 nemá blatníky "pouze " dečky . Při stk mi nařídili přidat blatníky . Nevím jaké a není to zásah do konstrukce vozíku ?

Re: stk přívěsného vozíku 2018

Dobrý den, kryty kol (blatníky) jsou povinné, s výjimkou případů, kdy karoserie zakrývá celou šířku kola a blatník tak nahrazuje. Nevím, jestli máte vozík s koly pod korbou, nebo vedle ní. Pokud jsou kola celá pod korbou, stačí zástěrky, v druhém případě je potřeba namontovat plastové blatníky, které se dnes běžně prodávají.

emise na čtyřlolku

Dobrý den kde v okolí Znojma mi udělají emise na čtyřkolku? A jaká je cena? Děkuji

Re: emise na čtyřlolku

Dobrý den, pokud je vozidlo registrováno jako "čtyřkolka", musí mít provozní hmotnost nižší, než 400 kg, a tím pádem emise nepotřebuje. Pokud je provozní hmotnost vyšší, pak je registrována pravděpodobně jako traktor, nebo pracovní stroj. V tom případě stanici vyhledejte na https://dekra.cz/stk-sme-sluzby-pro-motoristy/vyhledat-stk-sme/. Cena je u každé stanice individuální.

Zpevnění přívěsného vozíku.

Zdravím, mám dotaz. Chci jet s přívěsným vozíkem na STK, ale korba je celá prorezavělá a místy jsou celkem velké díry. Vyrobil jsem takový malý rám z U profilů, který připevním přímo na podvozek, stejně jako je celá korba. Tzn., že ze spodu bude podvozek, pak korba a na ní ten rám a až na něm bude podlaha. V TP je podvozek typ P130..... a karoserie vlastní výroby. Chtěl jsem se zeptat, jestli je možné s tímto projít na STK.
Rám na fotkách není pořádně připevněný, je to jen na oko, aby bylo vidět o co se jedná.
Díky za odpověd

FOTKY: https://imgur.com/a/fSBRd

Re: Zpevnění přívěsného vozíku.

Dobrý den, sice nerozumím tomu, proč vevařujete do shnilého rámu ještě druhý rám, ale v zásadě to ničemu nevadí, rozměry vozidla se nezmění, takže to tak být může. Dejte jen pozor na správné osazení vozíku světly a odrazkami.

Přidat nový příspěvek

TOPlist

D.M.Beta s.r.o. Opava

Slavkovská 39
Opava
74707
příjem STK 553 625 056
emise benzín 553 777 451
emise diesel 553 777 448
stk3810@centrum.cz
Vytvořeno službou Webnode