Fórum

VIN kód na vozík

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak řešit situaci když na vozíku AGADOS je jen štítek ale ražba na rámu buď nebyla provedena nebo už ''odrezla'' ? Četl jsem že je třeba na stk a potom dlouhé běhání a tak dále, tak se ptám jde tomu nějak předejít nechat si ho narazit někde ? Děkuji

Re: VIN kód na vozík

Dobrý den, pokud se jedná o novější vozík, kde už byla ražba provedena strojově vytečkováním, je třeba vyřídit na úřadě povolení k ražbě VINu nahradní technologií a zápis o této ražbě do TP, VIN si pak nechat někde vyrazit (TQM Opava) a na opakovanou prohlídku na STK.
Jestli jste ještě nebyl na STK a jen jste hledal VIN, je na novějších Agadosech pod štítkem velice tence vytečkovaný, můžete ho jemnějším smirkem očistit a vetřít do něj vazelínu nebo vyjetý olej pro lepší viditelnost a ochranu pproti oxidaci.

Re: Re: VIN kód na vozík

dobrý den, mám vozík agados handy 2 z roku 2005 a nemohu na něm najít vyražený vin, popište mi prosím kdy přesně bych ho měl hledat, případně jak postupovat když ho nenajdu, našel jsem jen štítek . Díky Petr

Re: Re: Re: VIN kód na vozík

Dobrý den, jak jsem psal výše, Agadosy mají VIN tence vytečkovaný z pravé strany korby (tam kde je štítek) úplně vpředu dole. Určitě tam je, jen je špatně vidět, ale po obroušení jemným smirkem a ušpinění vazelínou nebo olejem se objeví.

Emise CNG

Dobrý den. Měříte emise na CNG? Jestli ne, můžete mi poradit, kde v Opavě to dělají. Díky za odpověď

Re: Emise CNG

Dobrý den, emise CNG neměříme, ale měří je Autogas Opava (u Coopu výjezd na Krnov)

Re: Re: Emise CNG

Díky.

Číslo rámu obytný přívěs

Dobrý den. Mám obytný přívěs z roku 1981. Od výrobce je na rámu štítek s číslem rámu. Na technicke kontrole me vyhodili že musí být číslo rámu vyraženo na rámu. Když se to v te době nedělalo tak proč si tam mám razit číslo. To je přeci podvod. Neni snad zohledněn rok výroby? Je postup kontroly správný? Předem děkuji za odpověď.

Re: Číslo rámu obytný přívěs

Dobrý den, postup kontroly je správný. Máte sice pravdu, že číslo výrobce na některé vozíky nerazil a bylo pouze na štítku, Ministerstvo dopravy vydalo výjimku pro vozidla, která nemusí mít vyraženo číslo podvozku, tato výjimka ale platí pouze pro některé motocykly Jawa, které na tom byly stejně. O přívěsech se ve výjimce z neznámých důvodů nic nezmiňuje, takže jediná cesta je, že si číslo na podvozek vozíku vyrazíte (nebo necháte vyrazit) sám.

Koroze

Zdravim,mam ford focus 04rok, mam klasicky korozi bublinkovou lemu a viditelnou korozi dveri, je to problem pro absolvovani TK? Dekuji

Přidat nový příspěvek

TOPlist

D.M.Beta s.r.o. Opava

Slavkovská 39
Opava
74707
příjem STK 553 625 056
emise benzín 553 777 451
emise diesel 553 777 448
stk3810@centrum.cz
Vytvořeno službou Webnode